ANA SAYFA

HAZIR HAVUZ

Amerika'da 50 yılı aşkın süredir kullanılan, sayısız avantajları içinde barındıran Hazır Havuz Sistemleri'nin Türk  havuz kullanıcısının isteklerini göz önünde bulundurarak en iyisini yaptık.

İddialıyız!

 

Sistemin Avantajları:

Betonarme havuzlara göre %20 ile %30 arasında ekonomi sağlar.

İmalat süresi yaklaşık 1 haftadır. Aylar süren havuz imalat sürelerini beklemenize gerek kalmaz.

PVC liner  kaplama ile kesin sızdırmazlık sağlanır.

İstenen derinlik ebat veya formda havuz yapmak mümkündür. İster villa havuzu,isterseniz çocuk havuzu veya otel havuzları, aquparklar bu sistemi güvenle kullanabilir.

Korozyondan etkilenmez. Panellerimiz 270gr/m² galvanize çelikten imal edilmiş olup ayrıca korozyana karşı powder coating ile güçlendirilmiştir.

Bir çok değişik panel sistemimiz mevcuttur.

Düz Panellerimiz 61cm (2') genişliğindedir. İstediğimiz boyda düz form havuzları yaratabiliriz.

Düz Panel

 

Funflex Panellerimiz 61cm (2') genişliğinde olup istene yönde dönebilmektedir. Böylece hayal ettiğiniz formdaki havuzu uygulayabilmekteyiz.

Fun Flex Panel

 

Aşağıdaki resimde Funflex Paneller ile istediğimiz formu yaratabildiğimiz görmektesiniz. Böylece hayal ettiğiniz formdaki havuzu uygulayabilmekteyiz.

FUNFLEX Sistem®

 

Her amaca uygun paneller de mevcuttur. Aydınlatma armatürü için özel imal edilmiş paneller bunlardan biridir. İstenen lamba sayısına göre bu paneller havuzun uygulanması sırasında konulur. Böylece klasik havuzlarda yaşanan lamba kasası montajı ve montaj esnasında oluşabilecek her türlü problem bu sistemde yaşanmayacaktır. Tüm aydınlatma armatürleri contalı sistem sızdırmazdır. 

 

Düz Lambalı Panel

Lambalı panel gibi besleme nozullu (aşağıda resim) veya vakum nozullu veya karşı akıntı sistemli (jet stream) gibi bir çok aksesuara ve ekipmana uygun amaçlı paneller mevcuttur. Ve yine tüm bu ekipmanlar sızdırmaz contalı sistemdedir. 

Besleme Nozullu Panel

İstediğiniz ebatta havuzu elde edebilmek amacıyla 30,5 cm genişliğinde dar panellerimizde mevcuttur. Böylece sadece 30,5 cm hassasiyetle istediğiniz ölçüde havuz uygulanabilmektedir.

Dar Panel 30,5cm (1')

 

İstenen desen ve renkte liner kaplandıktan sonra havuzunuz kullanıma hazırdır.

Sağlamdır. Dondan ve depremden etkilenmez. zeminin yumuşak veya dolgu olması durumunda bile ekstra önlem almayı gerektirmez.

Estetiktir. Çünkü işçilik hatasına imkan vermez.

Estetiktir. Çünkü istediğiniz desen ve renkte liner ile kaplayabilirsiniz.

Hijyendir. Liner kaplama yosun tutmaz bakteri barındırmaz. Klasik betonarme havuzlara göre daha kolay temizlenir.

 

FunFlex'in diğer hazır havuzlara göre avantajları:

Paneller 1,5mm kalınlığında saçtan imal edilmiştir. Dolayısıyla çok rijit bir konstrüksiyon elde edilir.

Hem galvanize hem de powder coating ile koruma altındır. Yalnız galvanize veya yalnız powder coating ile korunmuş sistemlere göre çok daha uzun ömürlüdür.

İç kaplamada 1,5mm kalınlığında PVC liner kullanılır. PVC liner 3 katmandan oluşur ve ortasında PVC file takviye edilmiştir. Muadil ürünlerde 0,3mm kalınlığında ince liner kullanılır.

Paneller FLEXSUPPORT® sistemiyle arka destekler monte edilirken topraktaki veya zemindeki kod farklılıklarına göre ayarlayabileceğiniz ayar parçası mevcuttur.

Sonuç olarak yukarıda saydığımız ve daha burada belirtmediğimiz avantajları sayesinde WATERFUN FUNFELX hazır yüzme havuzları pazarda bulabileceğiniz en mükemmel sistemdir.

 

KOLAY MONTAJ:

Sadece 1 haftada havuzunuza sahip olabilirsiniz.

1.Gün

Hafriyat

Havuzunuzun daha önceden belirlemiş olduğunuz forma ve derinliğe göre hafriyatını yapıyorsunuz. Hafriyatı yaparken dikkate etmeniz gereken husus panellerin oturacağı hattı panel yüksekliği kadar kazmanız gerekmektedir. Tercih ettiğiniz panel yüksekliği 60cm (çocuk havuzları için), 110cm veya 150cm (tercihe göre) derinliğinde kazı yapıldıktan sonra havuzun ortasında istenen derinlik hafriyat esnasında ters piramit şeklinde yapılan kazı ile elde edilir.

 

2.Gün

Panellerin Montajı:

Daha önceden sevkiyatı yapılmış olan FUNFLEX paneller birbirlerine montaj edilerek duvarlar oluşturulur. Ev havuzlarında bu işlem yaklaşık 1 günden az sürer.

 

 

3. ve 4.Gün

3. günde taban betonu atılır. Bu işlem yaklaşık yarım gün sürer. Ancak betonun priz alması için en az 1 gün beklenmesi gerekmektedir. (Bu süre hava koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir)

 

 

5.ve 6.Gün

5. gün liner montajına başlanır. Bu işlem yaklaşık 2 gün sürer. Bu esnada filtrasyon sistemi kurulur.

Artık havuzunuz bitmiştir. Çevre düzenlemenizi yapabilirsiniz.

 

 

Sonuç: Güvenli, sağlıklı yüzme havuzunuzda mutlu günler!

 

Fiyatlarımızı incelemek için lütfen ana sayfamızdan ürünler kısmından hazır havız linkine tıklayınız!

 

LINER RENK SEÇENEKLERİMİZ:

   Sea 106

  Snapir101

Galit 101

Galit102

Galit103

Blue8243

Light Blue8272

Antislip (Kaymaz)8273

 

 

 

 

ANA SAYFA